whatsapp
  • 0 (532) 456-4507
  • 0 (542) 795-4486
SU HAVUZLARI KAPLAMA

Yüzme havuzunda betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz. Özellikle su tahliye delikleri, su girişleri ve duvar zemin birleşimleri su sızıntılarına neden olabilecek zayıf bölgelerdir. Kullanılan seramik türü kaplamalar ise tek başına su yalıtımı sağlayamadığı gibi havuz duvarları dolu havuzlarda pozitif, boş havuzlarda negatif basınca maruz kalırlar. Havuz izolasyonu havuz yapımının en önemli aşamalarından biri olup, havuzların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı, konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için önem verilmesi gereken bir konudur.

Ctp kaplama denilince ilk akla gelen firma olan ''Kompozit Polyeser''  Kimya sektöründen yapı sektörüne değin ctp ile ilgili kaplama ve imalat faaliyetleri gerçekleştirmekte yapmış olduğu örnek çalışmaları web siteleri yardımıyla siz değerli tüketicilerine ulaştırmaktadır. Asit izolasyon'larından, su izolasyon'larına değin geniş çalışma potansiyelini tek başına bulunduran firma'mız yüzme havuzu, süs havuzu kaplama ve izolasyonları konusunda geleneksel yöntemlerin dışında mekanik mukavemeti yüksek kaliteli kaplamalar gerçekleştirmektedir.

Renk çeşitliliği sunan ilk firma olma özelliğini bünyesinde oluşturan ''Kompozit Polyester''  yaygınlaşması adına öncü konumda bulunmakta standartlarında üzerine çıkan renklendirme teknolojilerini kullanmaktadır. 

Havuz'larda sızdırmazlık sonucunu elde etmek için geliştirilmiş Ctp kaplama çalışmaları kalınlık değerleri havuzun büyüklüğüne göre belirlendiğinden minumum standardı 3 + 1 olarak kaplanmaktadır. İhtiyaca uygun nitelikteki büyük boyutlu basıncı yuksek havuzlarda bu oran 5 - 8 kata çıkarılmakta ömür boyu sorunsuz yüzme havuzu eldeleri sağlamaktadır. Muadillerine göre avantajı maksimum seviyede olan bu meteryal ile kimyasallara karşı dirençli yüzeyler oluşturulabiliyor. Yırtılma, krozyon, yüzey atması, çatlama, yapı hareketleri dolayısı ile defermasyonlar oluşması neredeyse imkansız düzeydedir. Ek yersiz yekpare olarak havuz içlerine uygulanan Ctp kaplama çalışmalarımız havuzlarınızda yüksek dayanımlı ortamlar oluşturmaktadır.

Havuz uygulamalarında kullanılan ve en fazla aranılan özellik fiyatı olsada sonrası sıkıntılar maliyeti yükseltici etkenleride beraberinde getirmektedir. Bugün çok güvenilen liner kaplamaları bile ufak delinmelerde büyük sorunlarıda beraberinde getirebiliyor veya kaynaklama neticesinde ek yerlerinden açabiliyor kullanılan malzemeler neticesinde yüzeysel sorunlarıda beraberinde getirilebiliyor veya sürme esaslı uygulamalar kısa süreli çözümler getirsede tekrarlananbakım süreçleri maliyetleride yükseltmektedir. Bugün Pvc / Epoksi / Plüretan / Kauçuk seçeneklere nazaran ctp zemin izolasyonu ile uzun vadede çözüm sunan ctp kaplama yalnızca su izolasyonu ve koruma görevinin dışında estetiği ön plana çıkaran yekpare yapısıyla uygulamalar ileri düzeyde gerçekleşmektedir.

 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 
  .  
 

yüzme havuz polyester kaplama