whatsapp
  • 0 (532) 456-4507
  • 0 (542) 795-4486
TERAS KAPLAMASI

Su izolasyon; Yapıları tehdit eden önemli faktörlerden biriside su’dur. Yapıların proje aşamasında doğru şekilde tasarlanarak inşa edilmesi, dış etkenlerden korunması yapıların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Her yönden gelebilecek su, nem vb gibi olumsuz etkenlere karşı yapıları koruma amaçlı yapıların yüzeylerine uygulanan işleme su izolasyonu denmektedir.

Su izolasyon nasıl yapılır; Yapılarda suyun girebileceği temel, çatı, kolun vb gibi yerlere su geçirmeyen malzemeler uygulanmasıyla yapılmaktadır. Su’yun yapılardaki olumsuz etkileri; Yapıya sızan su, yapıların taşıyıcı kısımlarını korozyona uğratarak kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine neden olur. Su, soğuk mevsimlerde donarak sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak beton bütünlüğünün bozulmasına ve çatlaklara yol açar, zemin rutubeti veya zemin suyu içerisinde bulunan sülfatlar temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton kompozisyonunun bozulmasına sebep olur. Yapı'larda insan sağlığı açısından zararlı küf, mantar vb. organik maddelerin oluşumuna da yol açar.

Su yalıtımının yapılara faydaları; Beton'un içindeki demirlerin pas tutmasını engeller, taşıma kapasitesinin düşmesini önler ve yapının depreme karşı dayanıklılığını korur. Yapı'larda bakteri ve küf oluşmasını engeller. Su’yun çatılardan ve tavanlardan damlamasını, bodrumları basmasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar. Yapı'ların ömrünü uzatır, bakım giderlerini azaltır, böylece tadilatların seyrek oluşu maddi yönden tasarruf sağlar. Depo'larda ve havuzlarda su kaçaklarını önler ve su kalitesini korur. Su yalıtımı yapılan alanlar; Yapı'lara suyun girebileceği temellere, toprak ile temas eden duvarlara, suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun sıçrayabileceği seviyenin altındaki dış duvarlara, balkonlara, teras çatılara, eğimli çatılara ve ıslak hacimlere suyun içerisinde kalan kısımlar; havuz, su depoları, suni göletler vb. yapılara izolasyon uygulanır.

Ctp Kaplama Su İzolasyonu Nedir; Teras üstü su izolasyon ctp meteryali nedir ? İzolasyon neleri içerisinde barındırı ? İzolasyon malzemelerinde neler kullanılır ? İzolasyon nasıl oluşur ? Sorularınıza kısa özet bilgi: Ctp endüstrisinde kullanılan reçine arasında spesifik bir uygulamaya yönelik olarak uygun malzemenin seçimi konusunda kavranması gereken bazı farklılıklar vardır. Doymamış reçineler ctp endüstrisinin lokomotifi konumunda bulunup, kullanılan reçinelerin % 75 ini oluştururlar. Ctp su izolasyonunda kullanılan reçineler dikarboksilik asitler ve polihidrik alkollerin (glikoller) kondensasyon polimerizasyonu sonucu oluşurlar. Buna ek olarak, doymamış reçineler dikarboksilik asit bileşenleni olarak maleik anhidrit veya fumarik asit gibi doymamış bir madde içerirler. Ürün olarak alınan polimer flebeke yapısı oluşturabilmek ve düşük vizkozitede bir sıvı elde edebilmek amacıyla stiren gibi reaktif bir monomer içinde çözülür. Bu reçine sertlefltiğinde, monomer polimer üzerindeki doymamış uçlar ile reaksiyona girer ve onu bir katı termoset yapıya çevirir.

   
  .      
   
  .   .  
   
  .      
   
  .      
   
  .      
   
  .      
   

kompozit polyester